Penzion Lipina | Vyzkoušejte si život na farmě!

Pro volný čas

Až se Vám omrzí vše, co nabízí náš penzion, máme tu pro Vás možnosti na spoustu dalších aktivit v nedalekém okolí.

Chcete svou dovolenou zpestřit nějakou sportovní aktivitou? Můžete využít mnoho značených cyklistických stezek po silničkách nebo lesních a prašných cestách.

Vydejte se směrem na jihozápad a navštivte Přehradní nádrž Seč, zříceninu hradu Oheb, Lichnici, zámek Žleby. Severovýchodně se podívejte do města Chrudim se spoustou historických památek. V létě se osvěžte na chrudimském či slatiňanském koupališti. Jistě Vás zaujme i Zámek Slatiňany, slatiňanský hřebčín nebo rozhledna Bára s Lanovým parkem Podhůra.

V blízkosti našeho Penzionu Lipina je nově zpřístupněný Geopark Železné hory - Deblov, kde se můžete seznámit se zkamenělým mořským dnem. (https://www.geoparkzh.cz/cs/deblov/)

Příjemnou procházkou lesem a polní cestou se s celou rodinou můžete podívat do nedaleké vísky Licibořice (cca 2 km od Lipiny), kde se nachází Babiččin dvoreček plný domácích zvířat. Návštěvníkům je umožněno se se zvířaty bezprostředně seznámit, navštívit malou prodejnu s lokálními produkty a strávit zde celé odpoledne. (https://www.dvorecek-liciborice.cz/)

Další zastávkou při putování po Železných horách může být zřícenina hradu Rabštejn, ke které vede lesní cesta. V současné době se o přestavbu hradu starají čtyři noví majitelé, kteří návštěvníkům umožňují bezplatnou prohlídku zříceniny a možnost opečení buřtů na přilehlém ohništi. (https://cs.wikipedia.org/wiki/Rab%C5%A1tejnek)

Pro milovníky historie stojí za návštěvu Skanzen Nasavrky vzdálený od Penzionu Lipina 13 km. Prohlédnout si zde můžete keltské oppidum a nasát tak atmosféru života našich předků. (https://zemekeltu.cz/keltsky-skanzen/)

Výlet z keltského oppida si můžete prodloužit o návštěvu Přírodní rezervace Strádovské Peklo, které nabízí návštěvníkům ukázku ohrožených druhů rostlin.